Makijaż

MAKIJAŻ


Makijaż dzienny

To standardowy, najczęściej wykonywany w salonach kosmetycznych, w celu zaakcentowania korzystnych cech danej twarzy. Przy wykonaniu stosuje się tutaj kolorystykę raczej matową, stonowaną, zwykle o ciepłym nasyceniu. Jest to makijaż bardzo dyskretny, stwarzający pozory naturalności. Makijaż ten powinien być lekki, tak aby nie obciążać przez wiele godzin skóry.

Makijaż wieczorowy

Bardzo istotne przed wykonaniem tego typu makijażu jest wcześniejsze poświęcenie czasu na odprężenie i pielęgnację skóry. Wskazane jest też rozluźnienie mięśni twarzy klientki maseczką nawilżającą. W miarę możliwości można nałożyć specjalny lifting ( tzw. zabieg bankietowy) pod makijaż, który podniesie mięśnie twarzy i napnie skórę. Efekty takiego zabiegu są krótkotrwałe i utrzymują się do kilku godzin, ale nie można ich lekceważyć.
Makijaż ten wykonuje się na specjalne okazje, więc ważny jest charakter imprezy i dopasowanie do stroju i fryzury. Należy zwrócić uwagę w jakim oświetleniu makijaż będzie prezentowany, aby odpowiednio dobrać podkład i nasycenie cieni. Zazwyczaj w konwencji wieczorowej mamy do czynienia ze sztucznym oświetleniem lub światłem świec, dlatego makijaż powinien być wyrazisty o intensywnych barwach.
W zależności od okazji możemy dobrać dodatki typu brokat czy sztuczne rzęsy. Perfekcyjne podkreślone oczy, usta ,rysy twarzy tworzą doskonałą kreację którą to właśnie jest makijaż.

Makijaż ślubny

Stanowi połączenie makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Charakteryzuje go świeżość makijażu dziennego, a trwałość wieczorowego. Podkreśla naturalne walory urody oraz perfekcyjnie ukrywa niedostatki. Przede wszystkim panna młoda powinna czuć się wyjątkowo, komfortowo i pięknie. Profesjonalny makijaż ślubny gwarantuje świetny wygląd w świetle dziennym, sztucznym, a także na filmie lub zdjęciach.

Makijaż fotograficzny

Makijaż fotograficzny zdecydowanie mocno podkreśla rysy twarzy, dlatego bardzo ważne aby odpowiednio ją wymodelować. Wymagane jest maksymalne krycie za pomocą podkładu lub kamuflażu, dzięki temu skóra w świetle mocnych lamp wygląda idealnie. Makijaż ten eksponuje kształt oczu i ust oraz tuszuje wszelkie niedoskonałości.

Makijaż męski

Oparty jest przede wszystkim na pielęgnacji twarzy delikatnym skorygowaniu i zmatowieniu.

stylizacja brwi i rzęs

stylizacja brwi i rzęs

pielęgnacja twarzy

pielęgnacja twarzy

makijaż

makijaż

pielęgnacja dłoni i stóp

pielęgnacja dłoni i stóp

stylizacja paznokci

stylizacja paznokci

depilacja

depilacja