Trwała

TRWAŁA


Zabieg ten ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników, ale jedno jest pewne, dobrze wykonana trwała może dodać nam kobiecości i pewności siebie, wszystko zależy od umiejętności fryzjera oraz doboru odpowiednich kosmetyków.

Przed wykonaniem „trwałej” należy poradzić się specjalisty, czy taka fryzura pasuje do naszej twarzy i figury. Loki optycznie poszerzają twarz, powinny ich unikać osoby o krągłej lub szerokiej buzi. Bardzo niskie osoby nie powinny robić ‘trwałej’ na długich włosach – taka fryzura powiększa głowę i może „przytłoczyć” filigranową osobę. Duże pukle dodają także lat: świetnie wyglądają w nich tylko młode dziewczyny o regularnych rysach twarzy, dojrzałe panie powinny raczej wybierać delikatny skręt, subtelne, miękkie fale (uzyskuje się je, nawijając włosy na grubsze wałki). Przy trwałej ondulacji niezwykle istotne jest odpowiednie cięcie – włosy nie mogą być mocno wycieniowane ani rozjaśnione! Żaden profesjonalny fryzjer nie podejmie się zrobienia trwałej na tak osłabionej strukturze włosa.
Kiedy już zdecydujemy się na trwałą i ustalimy, o jaki efekt nam chodzi, czas poddać się samemu zabiegowi. Trwała ondulacja jest formułą złożoną z reduktora i amoniaku, która przerywa wiązania we włosach, przez co stają się one mniej elastyczne, a przyjmują kształt nadany przez wałki. Dlatego najlepsze efekty uzyskuje się ze zdrowych, mocnych włosów. Jeśli robiłaś już trwałą lub masz bardzo delikatne włosy, fryzjer może zaproponować Ci delikatniejszy zabieg z trwałej kwaśnej. Ma łagodniejsze działanie od trwałej zasadowej, ale i efekty są bardziej krótkotrwałe.

Sposób wykonania
* Fryzjer nawija włosy na wałki, a potem obficie zwilża je płynem ondulacyjnym. Sprawia on, że pod wpływem reakcji chemicznej włosy można „uformować" na nowo.
* Po 20–30 minutach specjalista dokładnie spłukuje płyn – czas zabiegu zależy od rodzaju i długości kosmyków.
* Włosy poddawane są zabiegowi regenerującemu – nakłada się preparat odżywczy, który wnika w strukturę włosa
* Suszymy i układamy włosy na szczotce lub stylizujemy na żelu żeby uzyskać końcowy efekt
strzyżenie

strzyżenie

mycie głowy

koloryzacja

regeneracja włosów

stylizacja włosów

trwała